Drobečková navigace

Úvod > Estetická stomatologie

Estetická stomatologie

Moderní přístrojové vybavení, nové technologie a vývoj kvalitních, vysoce estetických a přitom spolehlivých materiálů umožňuje dnes lépe uspokojovat zvýšené nároky na estetiku ošetření.

Mezi výkony estetické stomatologie, které poskytujeme, patří: 

  • Estetické výplně ve frontálním i postranním úseku.
  • Náhrady nevyhovujících amalgámových výplní.
  • Krytí defektů tvrdých tkání estetickými materiály, např. v oblasti zubních krčků (tzv. klínové defekty).
  • Korekce tvaru zubu.
  • Vnitřní bělení jednotlivých zabarvených mrtvých zubů.
  • Bělení chrupu jako celku.
  • Estetické dostavby zubních kořenů s využitím plastových čepů zpevněných skleněnými vlákny, které při použití bezkovových keramických korunek adhesivně tmelených kompozitními cementy umožňují dosažení přirozenější barvy a translucence zubních náhrad blížící se živým zubům.
  • Keramické fazety (foto níže)
  • Keramické inlaye a onlaye.
keramická fazeta sloužící k estetické korekci nevyhovující barvy či tvaru zubu keramická fazeta sloužící k estetické korekci nevyhovující barvy či tvaru zubu

 

Dobrý výsledek estetické stomatologie předpokládá rovněž dodržování vysoké úrovně ústní hygieny.

Keramická fazeta - je šetrný způsob estetického ošetření frontálních zubů. Jedná se o tenký plátek keramiky, kterým se překrývá přední ploška zubu. Výhodou keramických materiálů (oproti plastu) je přirozený vzhled. Indikací pro fazety je korekce barvy a tvaru zubu . Fazetami lze upravit také mezery mezi zuby případně rotaci zubu. Keramické fazety se zhotovují v laboratoři na základě otisku příslušné zubní plošky. Preparace na fazetu je minimální. Ošetření vyžaduje dvě návštěvy. Při druhé návštěvě se hotová fazeta adhesivně tmelí na zub.

Keramická inlay - jedná se o esteckou výplň zhotovenou z keramiky v laboratoři opět na základě otisku zubní kavity. Oproti bílé výplni zhotovené přímo v ústech z fotokompozitu je keramická inlay mechanicky odolnější (pevnější a tvrdší) a trvalejší. Pokud nahrazuje celou kousací plošku, mluvíme o onlay. Podobně, jako u keramické fazety, ošetření vyžaduje dvě návštěvy. Při druhé návštěvě se inlay tmelí do zubu.

Estetika
 Vlevo: zubní kazy na premolárech. Vpravo: ošetření fotokompozitem
 Estetika
 Výměna amalgamové výplně
 Ošetření klínových defektů na velkých řezácích fotokompozitem
 Estetika

 Už jste navštívili?